Kryształ Werbkowice 2:0 Cosmos Józefów  #galeria

Kryształ: Suchodolski, Wójtowicz, Musiał Paweł, Maliuk, Śmiałko, Kaczoruk J (46' Lebega), Podgórski, Poterucha, Kulik (63' Dac), Musiał Piotrek (46' Rybka), Przeworski (86' Podolak)

Cosmos: Gontarz Karol, Mielniczek S, Gontarz Krzysztof, Późniak, Mielniczek M, Łagożny, Podolak (88' Droździel), Paniak, Dołęski, Szponar (70' Gnap), Mielniczek P

Rezerwowy: Surmacz

Trener: Jacek Podolak

Sędziowali: Burak, Szczurek, Hamerla

Przebieg całego spotkania można opisać tak naprawdę w jednym zdaniu - Kryształ prowadził grę a Cosmos bronił się skutecznie do 78 minuty. Goście byli bliscy sprawienia dużej niespodzianki, warto wspomnieć, że w drużynie z Józefowa w podstawowym składzie zagrało aż 6 młodzieżowców.

Kryształ rozpoczął w nieco zmodyfikowanym składzie i ustawieniu - względem ostatnich spotkań. Pierwszą połowę zagraliśmy 4-3-3. Nie funkcjonowało to najlepiej, dośrodkowania nie dochodziły do "adresatów" a większość uderzeń z dystansu dobrze blokowali Przyjezdni. W pierwszej połowie próbowali się wstrzelić: Maciek Wójtowicz i Patryk Kulik - jednak ich strzały były niecelne lub dobrze wyłapywane przez Karola Gontarza

Warto wspomnieć o upale w którym przyszło grać zawodnikom obu ekip. Pogoda wpłynęła na słabe tempo zawodów. Nasi piłkarze wolno się "rozkręcali" do 35 minuty meczu oddaliśmy zaledwie dwa strzały w kierunku bramki Gontarza. Końcówka była nieco bardziej "aktywna" - kilka kolejnych strzałów z dystansu i dośrodkowań, których nie udało się wykończyć, Cosmos próbował kontrować długimi zagraniami do napastników ale nasi obrońcy zagrali pewnie i nie dopuścili do groźnych sytuacji. W pierwszej połowie brakowało klarownych sytuacji.

W drugiej części zawodów wróciliśmy do ustawienia z dwoma napastnikami, pojawili się też nowi zawodnicy na boisku. Już w 46' minucie mogliśmy wyjść na prowadzenie - piłka trafiła na 25 m do Stasia Rybki, który postanowił "sprawdzić" bramkarza Gości, oddał silne uderzenie w kierunku prawego słupka bramki, dobrą paradą popisał się Gontarz wyłapując strzał naszego napastnika. W kolejnych 10 minutach mieliśmy więcej prób strzałów niż w całej pierwszej połowie - najbliżsi trafienia byli: najpierw Maciek Wójtowicz, który dostał idealną piłkę od Mariusza Podgórskiego na 12 metr ale uderzył nieczysto i spudłował, a następnie strzałem z 20 metra popisał się Patryk Kulik, bramkarz gości zdołał sparować silne uderzenie do boku. Cosmos miał jedną dogodną sytuację w drugiej części zawodów, prostopadle zagranie trafiło do jednego z napastników Gości, który zaczął wychodzić sam na sam z Robertem Suchodolskim, jednak dobry powrót Łukasza Śmiałko zakończył całą sytuację.

W ostatnich 20 minutach spotkania Kryształ pokazał wiele akcji oskrzydlających, z lewej strony dośrodkowywał Musiał Paweł a na prawym skrzydle aktywnie grał Alek Poterucha. Akcję dającą prowadzenie rozpoczął Szymon Dec, który po udanym rajdzie między "Cosmonautami" podał na skrzydło do Pawła Musiała, który dośrodkował na 5 metr, do niepilnowanego Tarasa Maliuka, który skierował głową piłkę do siatki. Wielka wrzawa na trybunach i wielka radość na twarzach naszych zawodników.

Na drugie trafienie czekaliśmy 7 minut. Rzut wolny dla Kryształu - 25 metrów od bramki - dośrodkowanie w pole karne do piłki najwyżej skoczył Stas Rybka, trącił piłkę - jeden z obrońców Cosmosu niepotrzebnie przyjmował futbolówkę w polu karnym, piłkę wyłuskał Tomek Przeworski, następnie Rybka próbował czubkiem buta strzelić ale trafił w golkipera Gości, po czym piłka trafiła na 11 metr do Maćka Wójtowicza, który oddał strzał, futbolówka minęła obrońców Cosmosu i wpadła do bramki. 85' minuta i 2:0.

To już 10 zwycięstwo z rzędu naszego zespołu! Wielkie brawa, 3 kolejki przed końcem sezonu Kryształ zajmuję pozycję lidera z dorobkiem 67 punktów! (przypomnę, że w sezonie 2012/2013 po 30 kolejkach mieliśmy na koncie 55 punktów, a Łada Biłgoraj, która awansowała 69).

Kryształ w meczu 28 kolejki zmierzy się na wyjeździe z drużyną Igrosu Krasnobród - 15.06.14r., juniorzy godz. 15:00, seniorzy godz. 17:00 - stadion w Krasnobrodzie. Oczywiście zapraszam, tworzy się historia nie przegapcie tego! :)