KONCERT GRY PO PRZERWIE

• autor: Admin, 2015-05-23 20:40

Fot. Radość zawodników Kryształu po kolejnym zwycięstwie

Kryształ Werbkowice – Orlęta Łuków 2:1 (0:0)
Bramki: Rybka (65′),  Poterucha (79′) – Wróbel (47')
Kryształ: Suchodolski - Dobromilski, Wójtowicz (23′ Poterucha), Śmiałko, Paweł Musiał, Chruściński (71′ Kulik), Rajtar, Maliuk,Nieradko (88′ Dec), Rybka, Reszczyński (90+2′ Mac),
Orlęta: Lisiewicz - Wróbel, Bulak, Jabłoński, Goławski, Ozygała (62′ Przychodzień), Matuszewski, Gajownik, Wołoszka, Kiryło, Cydejko (79′ Gaj)
Żółte kartki: Maliuk, Dobromilski, Reszczyński, Nieradko - Goławski, Matuszewski
Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)
Widzów: 200

Kapitalny mecz w wykonaniu drużyny Kryształu Werbkowice zwłaszcza w drugiej odsłonie meczu obejrzała licznie zgromadzona publiczność, która nie mogła uwierzyć, że po stracie bramki ich ulubieńcy odrodzą się niczym przysłowiowy feniks z popiołów i wywalczą kolejny komplet punktów dający nam upragnione utrzymanie.

Więcej o meczu w rozwinięciu newsa...

Początek spotkania to zupełna dominacja przyjezdnych. Już w 8 minucie napastnik Orląt w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Suchodolskim. Chwilę później po jednej z akcji boisko w Werbkowicach opuścił kontuzjowany Maciek Wójtowicz, którego bezwzględnie potraktował jeden z defensorów Orląt. W 23 minucie w jego miejsce wszedł Olek Poterucha  - późniejszy bohater tego meczu. W 32 minucie po znakomitym zagraniu Poteruchy,  Michał Rajtar strzela w słupek. 40 minuta kolejny rajd Poteruchy i wrzutka w pole karne. Dośrodkowanie to jednak marnuje Reszczyński , który uderza z pierwszej piłki ponad bramkę. W 45 minucie goście marnują znakomitą sytuację. Piłka po uderzeniu głową jednego z napastników Orląt poszybowała na nasze szczęście w siatkę okalającą bramkę.

Drugie 45 minut rozpoczęliśmy jak zwykle uśpieni. Przebudzenie przyszło po bramce w 47 minucie, w której błąd w kryciu popełnił Patryk Nieradko. Niepilnowany Arkadiusz Wróbel chytrym strzałem w krótki górny róg pokonał bezradnie interweniującego Suchodolskiego. Od tego momentu jak pisałem wcześniej Kryształ zagrał tak jak zagrać powinien od początku. Z wiarą w zwycięstwo i walką o każdy centymetr boiska. Inicjatorem wszystkich bramkowych akcji był bez wątpienia Aleksander Poterucha, który przy pierwszej bramce w 65 minucie zaliczył wspaniałą asystę a przy drugiej popisał się świetnym technicznie uderzeniem. Od 79 minuty po zdobyciu bramki dającej prowadzenie Kryształ kontrolował do końca zupełnie ten mecz. Wynik nie uległ już zmianie i kolejny komplet punktów stał się faktem.

Cała drużyna włożyła maksimum wysiłku. Na przestrzeni miesiąca zawodnicy Kryształu grali praktycznie co 3 dni. Jak widać trener Szczyrba pod względem fizycznym znakomicie przygotował drużynę do sezonu. Do końca ligi pozostało jeszcze 4 spotkania w których można ugrać 12 punktów. Zawodnicy Kryształu udowodnili między innymi tym spotkaniem, że będą walczyć do samego końca a 6 miejsce w ligowej tabeli nie zadowala ich w zupełności.

autor: ~adam 2015-05-24 11:51:10

avatar brawo kryształ za walke do konca. a od nastepnego sezonu nasza unia bedzie walczyla z wami w lidze o punkty

autor: ~xxx 2015-05-24 12:56:03

avatar Nie alek do miska zagrywał tylko Asfalt

autor: ~Powiat Hrubieszów 2015-05-27 01:03:57

avatar W końcu 2 drużyny z powiatu hrubieszowskiego w 4 lidze, a z biłgorajskiego ani jednej, łada na kolana, pozdrawiam.